RF Frakcyjne

Radiofrekwencja RF opis zabiegu, rezultaty

Energia fal radiowych (radiofrekwencja, RF) jest rodzajem energii elektromagnetycznej z zakresu 300 MHz – 3 kHz. Technologia RF jest używana w medycynie od ponad 75 lat, od momentu ich odkrycia przez Williama T. Bovie w 1926 na Uniwersytecie Harvard w USA. Energia RF jest szeroko stosowaną metodą generowania ciepła; technologia jest bezpiecznie stosowana w medycynie w koagulacji, ablacji, nacinania oraz w wywoływaniu kontrolowanego procesu metabolizmu w tkance.

Fale radiowe stymulują skórę osiągając efekt termiczny podobny do efektów działania lasera czy IPL’a. W odróżnieniu od lasera, który indukuje ciepło w wyselekcjonowanym chromatoforze, nieablacyjne urządzenia RF przenoszą energię radiową w głębokie warstwy skóry, co prowadzi do mocnego podgrzania tkanek na poziomie skóry właściwej. Pod wpływem temperatury włókna kolagenowe kurczą się. Komórki skóry (fibroblasty) pobudzane są do produkcji i regeneracji kolagenu. Znaczny wzrost temperatury w tkance, wywołany falami radiowymi, wynika głównie z konfiguracji elektrod – unipolarnej (głębokie podgrzanie) i bipolarnej (powierzchniowe) lub wielopolarne (powierzchniowe). Wraz z kontrolą głębokości depozycji energii RF w płytsze i głębsze partie skóry, technologia RF (uni- i bipolarna) posiada właściwości stymulujące produkcję i remodeling kolagenu, w konsekwencji czego otrzymujemy jędrną i bardziej elastyczną skórę.

Większość urządzeń RF dostępnych na rynku wyposażona jest zwykle w jeden układ elektrod, ma niski zakres częstotliwości fal, przez co urządzenia te są wolniejsze, wymagają intensywnego chłodzenia, czy też uprzedniego znieczulania pacjenta. W jednym urządzeniu mogą być zainstalowane różne rodzaje elektrod (głowic): unipolarne, działającą objętościowo (głęboko), bipolarne lub wielopolarne (3-8) działające płytko z zaplanowaną głębokością penetracji. Działanie urządzenia nie wymusza stosowania wzmożonego chłodzenia czy miejscowego znieczulania pacjenta. Dyskomfort odczuwany podczas zabiegu opisywany jest przez pacjentów jako znikomy. Pierwsze widoczne rezultaty osiągane są w ciągu 4-6 tygodni. Gruntowna poprawa skóry pojawia się stopniowo w okresie 3-5 miesięcy po zabiegu. Terapia obejmuje 4-6 zabiegów w odstępach 2-4 tygodniowych.

Procedury zabiegowe dają się zastosować zarówno w obrębie twarzy, jak i całego ciała. Działanie fal radiowych na tkankę pozwala dokonać bezinwazyjnej poprawy elastyczności skóry, poprawić owal twarzy, unieść zwisający podbródek, zmniejszyć ilość zmarszczek, zredukować miejscową tkankę tłuszczową, radykalnie zmniejszyć zwiotczenia skóry w obrębie ramion, brzucha, pośladków czy ud, a także leczyć zaawansowane postaci cellulitu.

Fale radiowe – RF – jedno, dwu lub multipolarne (występują od 3 do 8 polarnych)

RF_Heating,_Natural_Beauty,_lipo,_hanley,_stoke-on-trent,_botox,_skin,_wrinkles,_fillers

Radio frekwencja mono, tri oraz multipolarna to najnowsza i najskuteczniejsza technologia potwierdzona badaniami naukowymi. Działa przyczynowo, odwracając skutki starzenia się skóry, a nie tylko same objawy. Specjalne elektrody przenoszą wysoką częstotliwość radiową prądu w głębokie warstwy skóry, co powoduje podgrzanie tkanek na poziomie skóry właściwej. Temperatura jest w granicach 60-85 st. C. Pobudza fibroblasty (komórki skóry) do produkcji i regeneracji włókien kolagenowych. Efektem jest odbudowa nowego kolagenu i elastyny, oraz poprawa jakości skóry i ujędrnienie zwiotczeń twarzy i ciała.

Radio Frequency (RF) działa też rewelacyjnie na odprężenie mięśni i łagodzenie bólu, pobudza układ limfatyczny i krążenie krwi, zwiększa metabolizm w tkankach, redukuje wolne rodniki. Zabiegi są skuteczne i bezpieczne, gdyż Radiofrekwencja absorbowana w komórkach skóry nie niszczy innych struktur – nie dochodzi do poparzenia naskórka. Pierwsze rezultaty poprawy jędrności i napięcia skóry są widoczne po około 2-5 tygodniach. Efekt dogłębnej poprawy pojawia się stopniowo w ciągu 2 do 6 miesięcy po wykonaniu zabiegu. Najlepsze rezultaty występują u osób w wieku 30-60 lat, u których skóra łatwiej reaguje na bodźce stymulujące, u osób starszych wyniki są również dobre, ale wymagana jest nieco intensywniejsza kuracja.

Zakres zabiegów RF:

Intensywny lifting twarzy.

Intensywny lifting okolic oczu.

Lifting skóry na szyi i dekolcie.

Redukcja zmarszczek.

Redukcja rozstępów.

Intensywny lifting biustu.

Intensywne modelowanie i wyszczuplenie sylwetki.

Silne działanie antycellulitowe.

Ujędrnienie skóry całego ciała.

Najczęstsze wskazania do zabiegów RF:

Ujędrnianie skóry twarzy.

Usuwanie drobnych zmarszczek.

Ujędrnianie skóry podbródka i szyi.

Poprawa stanu skóry swiotczałej.

Usuwanie zmarszczek na czole.

Lifting piersi.

Modelowanie talii.

Modelowanie kształtu brzucha.

Modelowanie kształtu pośladków i nóg.

Poprawa stanu skóry na dłoniach.

Redukcja zmarszczek nosowo wargowych.

Odchudzanie ramion i nóg.

Przeciwwskazania do RF:

Ciąża, okres karmienia piersią, mentstruacja (zabieg na dolną okolicę brzucha)

Epilepsja,

Choroby nowotworowe,

Rozrusznik serca, defibrylator, wkładka wewnątrzmaciczna (UID),

Metalowe wkładki lub implanty w ciele,

Podwyższona temperatura, infekcje,

Zaburzenia krążenia, bardzo wysokie ciśnienie,

Żylaki, zapalenie żył,

Złote nici lub złote implanty druciane