Oxybrazja

Oxybrazja – peeling wodno-tlenowy, który uzyskuje się poprzez dostarczanie pary wodnej lub soli fizjologicznej wymieszanej z tlenem. Jest jedną z odmian oxyterapii, stosowanej w kosmetyce. Oxyterpia  to najskuteczniejsze wprowadzanie substancji aktywnych bez naruszania ciągłości tkanek. Efekt osiągany jest poprzez połączenie dwóch technologii: elektroporacji i infuzji tlenowej. Dzięki zjawisku elektroporacji tworzą się w skórze kanały jonowe, które pozwolą na penetrację w głębsze warstwy skóry odpowiedniego rodzaju serum, zawierającego stężone witaminy, aminokwasy, makro- i mikroelementy z jednoczesnym zastosowaniem aktywnego tlenu. Wykonuje się go pod ciśnieniem za pomocą tlenu oraz rozproszonych kropli soli fizjologicznej lub pary wodnej. W zależności od głębokości działania zabieg ma działanie odświeżające, wygładzające, rozjaśniające. Przy głębszym działaniu redukuje przebarwienia, zmarszczki i blizny.

Infuzja tlenowa – zabieg wykorzystaniem hiperbarycznego tlenu połączonego z wprowadzaniem w skórę skoncentrowanych składników aktywnych. Jedną z tajemnic skuteczności metody  jest zastosowanie kwasu hialuronowego. Zabieg przynosi efekt natychmiastowego odmłodzenia, wygładzenia i odświeżenia skóry. Efekty metody  są widoczne już po pierwszym zabiegu. Są nimi: widoczny lifting, świeżość i promienność. Skóra nabiera wyraźnie młodszego wyglądu, emanuje zdrowiem i witalnością. Metoda ta pozwala na wypełnienie drobnych zmarszczek, redukcję cienkich linii, wygładzenie okolicy oczu i ust oraz poprawę konturów twarzy. Zastosowanie kwasu hialuronowego pozwala zwiększyć gęstość skóry, a także poprawić jej jędrność i napięcie. Dzięki technologii wykorzystującej hiperbaryczny tlen oraz aktywne składniki serum, metoda  rozjaśnia przebarwienia oraz przynosi widoczną poprawę kolorytu. Jest także doskonałym sposobem na pozbycie się zapalnych stanów trądzikowych, łagodzi objawy łuszczycy i egzemy. Zabieg wykorzystuje infuzję – wtłaczanie za pomocą tlenu pod ciśnieniem. Zapewnia je specjalny aplikator, dzięki któremu działamy na skórę z określonej odległości i pod odpowiednim kątem – czystym, odpowiednio sprężonym tlenem. Metoda ta umożliwia wnikanie rozpylonego wcześniej, dedykowanego cerze serum kosmetycznego. Jedną z tajemnic skuteczności metody  jest zastosowanie dwóch postaci kwasu hialuronowego: niskocząsteczkowego, który przenika do głębszych warstw skóry wraz z przyłączonymi składnikami aktywnymi oraz wielkocząsteczkowego, którego zadaniem jest wiązać wilgoć z otoczenia i utrzymywać w skórze wilgoć zgromadzoną za sprawą niskocząsteczkowego. Kwas hialuronowy łącząc włókna kolagenu i elastyny oraz wpływając na fibroblasty, zapewnia skórze młody wygląd: jędrność, elastyczność i gładkość. Składnikami aktywnymi, przyłączanymi do cząsteczek kwasu hialuronowego są skuteczne postaci witamin A, E i C, przeciwutleniacz EGCG z zielonej japońskiej herbaty, aloes, skwalen, beta-glukan, prowitamina B5, albumina surowicy, oleje roślinne z jojoby, makadamii, słodkich migdałów i kiełków pszenicy oraz siarczan dekstranu. Infuzja tlenowa za pomocą hiperbarycznego tlenu nie powoduje żadnych niepożądanych efektów – to całkowicie bezpieczna i sprawdzona technologia. Zabieg można wykonywać co tydzień przez kilka tygodni z rzędu.

Infuzja tlenowa z zastosowaniem specjalnej pelotki, służącej do wtłaczania tlenu pod ciśnieniem, bez użycia dodatkowych preparatów.

 

Wskazaniami do wykonania zabiegu oxybrazji są:

 • peeling twarzy i ciała
 • blizny potrądzikowe
 • zaskórniki i prosaki
 • rozszerzone pory
 • łojotok lub suchość skóry
 • blizny i bliznowce
 • przebarwienia i odbarwienia
 • uszkodzenia skóry wywołane słońcem
 • plamy starcze
 • rozstępy
 • wiotkość skóry
 • drobne zmarszczki
 • zrogowaciały naskórek
 • atopowe zapalenie skóry
 • łuszczyca