LIPOLASERY DIODOWE

Lipolaser – to zabieg całkowicie bezbolesny,  trwa około 20-40 min, a efekty widoczne są od razu i narastają po każdej sesji. Zaleca się przeprowadzenie serii od 8 do 12 zabiegów. Ilość zabiegów w serii  uzależniona jest od grubości tkanki tłuszczowej. Najlepsze efekty uzyskuje się wykonując 2 lub 3 zabiegi w tygodniu z przynajmniej jednodniowym odstępem pomiędzy zabiegami.

 

 

Lipolaser  jest zimnym laserem diodowym klasy 3D, którego skuteczność potwierdzona została  licznymi badaniami klinicznymi (m.in. FDA). Zasada działania polega na biostymulacji naturalnych kanałów metabolicznych światłem czerwonym o długości 635-680 nm. Dodatkowo, niektórzy producenci dodają długości 839, 940 lub 980 żeby wzmocnić efekt. Pod wpływem przenikającego przez skórę promieniowania laserowego dochodzi do perforacji błony komórkowej i naturalnej reakcji chemicznej powodującej rozbicie trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol, które z kolei przekazywane są do układu limfatycznego, a następnie spalane przez metabolizm. Proces ten może być ułatwiony przez stymulowanie układu limfatycznego (np. masażem lub bańską chińską) i spalenie uwolnionych komórek tłuszczowych przez stymulację pracy mięśni (np. elektrostymulacją, bieżnią lub rowerkiem).

Dzięki zabiegom można wymodelować sylwetkę, zredukować tłuszcz z różnych partii ciała, jak również zredukować cellulit. Leczeniu można poddawać wszystkie problematyczne okolice: brzuch, biodra, uda, kolana, ramiona, fałdy na klatce piersiowej, plecy, ginekomastię (piersi u mężczyzn), szyję, podbródek, czy twarz. Lipo laser generuje wiązkę lasera w postaci kolumnowej, co zwiększa kontrolę nad ilością uwolnionego tłuszczu, zwiększa efektywność zabiegu, nie stwarza zagrożenia powstania nierówności i zapobiega zwiotczeniu skóry.

Lipolaser działa jedynie na komórki tłuszczowe. Nie uszkadza skóry, sąsiednich tkanek i naczyń krwionośnych. Lipolaser nie niszczy błony komórek tłuszczowych, a jedynie redukuje w sposób znaczny i kontrolowany ich zawartość i objętość. Powstałe metabolity transportowane są przez układ limfatyczny i zamieniane na energię w naturalnym procesie spalania. Efekty widać już po pierwszym zabiegu w postaci utraty centymetrów w obszarze zabiegowym.

W trakcie zabiegu można wykorzystywać dodatkowo płytka z jedną lub dwoma diodami, które umieszcza się w okolicy węzłów chłonnych zlokalizowanych najbliżej traktowanego obszaru. Ich zadaniem jest stymulacja układu limfatycznego, który odpowiada za odprowadzenie zawartości komórek tłuszczowych. Należy jednak pamiętać, aby nie rozgrzewać zbytnio węzłów chłonnych, dlatego małe płytki na węzłach chłonnych należy ustawić na bardzo niską moc.

 

Lipolaser to innowacyjna technologia laserowa przeznaczona do nieinwazyjnej lipolizy laserowej. To idealne rozwiązanie dla tych pacjentów, którzy marzą o utracie nadmiaru centymetrów w obwodzie, a nie chcą poddawać się inwazyjnym zabiegom medycyny estetycznej. Zabieg nie powoduje żadnego dyskomfortu, jest bezbolesny, wręcz przyjemny. Pacjent nic nie czuje za wyjątkiem delikatnego ciepła, które dopiero zaczyna ledwo odczuwać po pół godzinie zabiegu. Zabieg trwa najczęściej 30-40 minut. Można go łączyć z elektrostymulacją, która zastosowana zaraz po zabiegu lipolasera, pozwoli spalić uwolnione trójglicerydy. Wystarczy ok. 15 minut elektrostymulacji na tym samym obszarze zabiegu aby osiągnąć jeszcze znacznie lepszy rezultat utraty centymetrów.

 

W trakcie kuracji jest więc zalecane stosowanie zabiegu drenażu limfatycznego na przemian z zabiegami lipolasera i elektrostymulacji. Taka kombinacja przyspiesza efekt chudnięcia, eliminuje efekt jojo oraz zapobiega ewentualnemu tworzeniu się zatorów limfatycznych. Cała jednorazowa sesja nie powinna trwać dłużej niż godzinę i stosuje się ją 2-3 razy na tydzień, aż do otrzymania zadawalających rezultatów w utracie wagi i centymetrów w obwodach ciała.