Lasery Frakcyjne

Metoda frakcyjna (fractional, ang. ułamkowy, częściowy) oznacza, że oddziaływaniu promieni lasera poddana zostaje jedynie część tkanki, a nie cała jej powierzchnia. Wiązka laserowa obejmuje szereg mikropunktów, pomiędzy którymi znajduje się nienaruszona tkanka. Co to oznacza? Punktowe działanie lasera przyspiesza naturalne procesy regeneracyjne skóry. Efektem jest odbudowa i obkurczanie się włókien kolagenowych, które powodują widoczne ujędrnienie i wzrost napięcia skóry.

Specyfika działania lasera frakcyjnego opiera się na teorii amerykańskiego profesora dermatologii R. Roxa Andersona. Badacz po serii eksperymentów udowodnił, że selektywna fototermoliza może mieć szereg zastosowań medycznych. Jego koncepcja została zaakceptowana i szybko wprowadzona do praktyki klinicznej na całym świecie. Laser frakcyjny zrewolucjonizował rynek medycyny estetycznej. Uznany za jedno z największych odkryć w swojej branży w ciągu ostatnich lat, przyciąga uwagę salonów kosmetycznych na całym świecie.

Prekursorem technologii frakcyjnej jest Fraxel USA. Obecnie patent wykupiło mnóstwo firm. Najlepsze rezultaty przynoszą lasery CO2 lub Er YAG ze specjalną głowicą z matrycą pikselową, która powoduje naświetlanie skóry przy pomocy równomiernie rozmieszczonych punkcików (pikseli). Lasery te mogą się różnić w mocy wyrażonej w watach, wielkości powierzchni naświetlania (skanowania) skóry oraz materiałów z których są wykonane główne części lasera. Najważniejszym elementem jest lampa (tuba), która może być szklana lub metalowa. Szklana pozwala na 0,5-1,5 lat pracy a metalowa przynajmniej na 5 lat.

Mniej skutków ubocznych i szybki powrót do zdrowia

Technologia frakcyjna w laserach pozwala obniżyć ryzyko wystąpienia komplikacji do minimum. Metoda ta jest zdecydowanie bardziej bezpieczna i przewidywalna niż przy użyciu zwykłego lasera. Punktowe działanie wiązki laserowej obejmuje tylko wybrane tkanki skóry, a naświetlane partie nie nachodzą na siebie. Nie naruszone obszary skóry podtrzymują jej funkcje ochronną, przyspieszają proces odbudowy naskórka i szybkie gojenie. Efektem tego jest krótszy okres rekonwalescencji. Pacjent wraca do normalnego funkcjonowania w ciągu 4-5 dni. Niezwykle istotna dla właściwego przebiegu procesu gojenia i maksymalizacji efektu kosmetycznego jest odpowiednia pielęgnacja skóry przed i po zabiegu laserowym.ill_laser-skin-resurfacing-2

Terapia laserem frakcyjnym jest bezpieczna, całkowicie bezkrwawa i może dotyczyć każdej części ciała.

Zastosowanie lasera frakcyjnego

Wspomaganie odnowy skóry
Usuwanie zmarszczek, ujędrnianie skóry, poprawa jej elastyczności
Usuwanie trądziku
Usuwanie blizn potrądzikowych, pooperacyjnych, oparzeniowych
Usuwanie przebarwień
Regeneracja skóry poparzonej w wyniku działania promieni słonecznych i naświetlania
Terapia przy użyciu lasera frakcyjnego jest stosowana na świecie z potwierdzoną skutecznością.